Viss Takšiem, un to saimniekiem.

Viss Takšiem, un to saimniekiem.

 Latviski По русский

Kad kucēns ierodas mājās...


Kad kucēns ierodas mājās...

Beidzot ir pienākusi šī diena - Jūsu mājās ir ienācis ilgi gaidītais kucēns! Un nu tikai rodas 101 jautājums: kas? kā? kad? kāpēc?


Tagad Jūsu dzīve stipri mainīsies, mainīsies Jūsu dzīves ritms, jo kucēnam būs jāvelta uzmanība katru dienu.
Ļoti svarīga ir kucēna guļvietas izvēle. Kucēnam ir daudz jāguļ, tāpēc ir labi, ja šī vieta ir klusa un nomaļa, kur neviens viņu netraucē. Veikalos ir nopērkami dažnedažādi matracīši, gultiņas, grozi, būdas. Svarīgi ir saprasto to, ka kucēnam jau no pirmās dienas ir jāguļ savā vietiņā, nevis dīvānā vai gultā pie Jūsu sāniem. Ja iesākumā atļausiet sunim gulēt uz dīvāna, vēlāk būs neiespējami suni no tā atradināt. Tāpēc jau pašā sākumā Jums jāapsver tas, ko vēlaties - suni, kas guļ uz Jūsu spilvena, vai suni, kas guļ savā vietiņā.


Svarīgi ir noteikt patstāvīgu barošanas vietu, kur jābūt divām bļodām - ar barību un ar tīru ūdeni. Uzmaniet to, lai Jūsu sunim visu laiku būtu pieejams svaigs ūdens un, lai trauki vienmēr būtu tīri.Ar ko kucēnu barot? To noteikti pajautājiet audzētājam! Labs audzētājs Jums noteikti iedos līdzi barību kucēna pirmajām dienām. Labāk barojiet ar to pašu barību, ar kādu baroja audzētājs. Ja izvēlaties sauso barību - tai jābūt augstvērtīgai, tā saucamajai - profesionālajai barībai. Ja izvēlaties suni barot ar dabīgo barību - Jums jāzina, kā pareizi sabalansēt barības sastāvdaļas un vitamīnus. Bet galvenais atcerieties - suns nav visēdājs, suns ir gaļēdājs! Kas der mums, tas neder sunim! Tāpēc nebarojiet kucēnu ar savu brokastu, pusdienu vai vakariņu atlikumiem! ZOO veikalos ir nopērkami dažādi našķi suņiem - labāk iegādājieties tos. Bet ir jāatceras, ka ar našķiem arī nevajag aizrauties. Našķus ir jādot kā atalgojumu par labu uzvedību u.tml.


Cik reizes dienā kucēnu barot? Viss atkarīgs no kucēna šķirnes un izmēra. Ieteicams kucēnu barot trīs reizes dienā līdz 6 mēnešu vecumam, pēc tam pāriet uz divām ēdienreizēm, līdz kucēns kļūst pieaudzis.

 

Sunim ir jābūt normāli barotam. Tas nedrīkst būt resns, bet arī ne pārāk tievs. Ribām caur nelielu tauku slāni ir jābūt labi sataustāmām, bet ne redzamām. Eksperts var izstādes ringā samazināt atzīmi par to, ka suns nav labā formā pat tad, ja sunim ir ļoti labs eksterjers.

 

Taksim figūra jāformē jau kucēna vecumā. Tas, kā izskatās Jūsu suns ,pārsvarā ir atkarīgs tikai no Jums. Ļoti žēl, ja labs suns izstādē saņem sliktu vērtējumi tikai tāpēc, ka nav labā formā. Arī suņa veselība ir atkarīga no tā barošanas un fiziskajām aktivitātēm. Ļoti svarīga nozīme ir arī fiziskajai slodzei. Labi barotam kucēnam ir daudz ‘'jātrenējas'', bieži jāiet pastaigās, jāskrien, jārotaļājas. Pareizi barotu kucēnu uzreiz var atpazīt - tas ir dzīvespriecīgs, spēlējas, ar spīdīgu spalvu un jautru skatienu.

Ja Jūsu suns ir pārāk tievs neskatoties uz to, ka Jūs viņu labi barojat, ja tam kļūst nespodra spalva, tad tas var liecināt par to, ka sunim ir iekšējie parazīti. Savukārt mazam kucēnam par to liecina tas, ka vēders ir stipri uzpūties (visu laiku, ne tikai pēc ēšanas), spalva ir nespodra, tā var pat sākt krist laukā, ir mīksta vēdera izeja. Pirms kucēna atdošanas jaunajiem saimniekiem labs audzētājs to jau vairākas reizes būs attārpojis. Bet tas nenozīmē, ka Jūsu mīlulim vairāk nekad nebūs cērmes! Cērmju oliņas var ‘'salasīt'' ne tikai laukos, bet arī pilsētā. Tagad ir pieejami dažādi veterinārie līdzekļi suņu attārpošanai, un tā jau sen vairs nav problēma suņu īpašniekiem. Bet pirms dot sunim zālēs, labāk tomēr pakonsultēties ar audzētāju, kinologu vai vetārstu.

Komentāri (0)  |  2012-04-30 19:47  |  Skatīts: 769x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ